Popierinė auksinų piniginė

Auksino paskyros privatusis raktas, suteikiantis galimybę disponuoti auksinais, kitiems asmenims gali būti perduodamasįvairiais būdais. Vienas iš jų, – perdavimas taip vadinamos “popierinės piniginės” pagalba. Popieriuje užrašomas privatusis raktas (skaičių seka), kurį galima rankiniu būdu suvesti į elektrinę piniginę (pavyzdžiui lobstr.co, keybase.io, ar kitas) ir tokiu būdu įgyti galimybę disponuoti piniginės turiniu. Tas pats privatusis raktas gali būti pateikiamas QR kodo pavidalu, kurį nuskaičius tokią funkciją turinčia mobilia stellar aplikacija, ta piniginė pasipildo popierinėje piniginėje esančia paskyra su visais joje esančiais auksinais ir kitomis virtualiomis valiutomis.

Gavus popierinę piniginę reikia įsitikinti, ar kiti asmenys neturėjo galimybės ja pasinaudoti. Jei tokia galimybė neatmestina, tikėtina, kad koks nors asmuo jau susiinstaliavo popierinėje piniginėje esančią paskyrą ir ją kontroliuoja tokiomis pat teisėmis kaip ir jūs. Tai reiškia, kad galima tokia situacija, kad jūs papildote piniginę, o koks nors kitas, niekam nežinomas asmuo perveda joje esančią virtualią valiutą į kitą paskyra ir jūs ją prarandate. Todėl, naudojantis popierinėmis piniginėmis, visada reikia įsitikinti, ar jūsų virtualus turta yra saugus. Jei kyla abejonių, saugiausia yra tiesios pervesti popierinėje piniginėje esančią virtualią valiutą į kitą, tik jūsų kontroliuojamą paskyrą.

Privatusis (slaptas) paskyros raktas. Šiuo atveju jis rodomas tik dėl to, kad šioje paskyroje yra nedaug virtualios valiutos ir viskas ką atskleidėjas gali prarasti, tai keliasdešimt centų vertės XLM, kurie pervesti į paskyrą ją aktyvuojant ir atidarant pasitikėjimo liniją (trustline auksinui).
SAWBCRUQQQBUQK4PPF5N5FQSYIP2H3LB4IMBKL7JCQWSWBDIXHKCA2L7

Taigi, jei jūs nukopijuotumėte aukščiau esantį QR kodą ir/ar privatų raktą užrašytą skaičių seka (SAWBCR……….2L7), ir atspausdintumėte ant popieriaus, jūs turėtumėte “popierinę piniginę”. Pastaba. Kaip minėta auksčiau, ši piniginė nesaugi, nes jos slaptasis raktas yra paviešintas. Jie jus domina kaip susikurti saugią popierinę piniginę, rašykite info@auksinas.lt.

Kaip galima būtų panaudoti “popierines pinigines” auksino projekte? Pirmiausia, kaip priemonę platinti labai nedidelius kiekius auksinų trumpo kontakto su nepažįstamu asmeniu metu. Tokiu atveju popierinėje piniginėje turėtų būti ne tik slaptasis ir privatusis raktas, bet ir projekto aprašymas bei išsamesnės naudojimosi instrukcijos.