Kaip susikurti Stellar paskyrą ir ją išsaugoti

Yra keletas būdų kaip susikurti Stellar paskyrą, tačiau vienas iš paprasčiausių ir turintis kai kurių privalumų yra susikurti paskyrą www.keybase.io.

SVARBU!!!

Kuriant keybase.io paskyrą (kaip ir kitas Stellar paskyras) labai svarbu saugioje vietoje išsaugoti slaptažodį, abu raktus (viešąjį ir ypač slaptąjį – jis visada prasideda raide “S”), o taip pat slaptą frazę susidedančią iš keliolikos žodžių. Niekada neatidėliokite ir iš karto išsaugokite (copy paste į USB laimeną arba užsirašyti ant popieriaus), nes juos praradus niekas neturi galimybės atkurti ir paskyra bus prarasta visiems laikams. Turėdami viešą ir slaptąjį raktą, slaptą frazę visada galėsite atkurti savo paskyra bet kuriame kompiutriniame įrenginyje bet kurioje pasaulio vietoje.

Keybase paskyrą galite susikurti arba savo kompiuteryje (reikia susiinstaliuoti jūsų kompiuteriui tinkančią Keybase versiją, arba į savo telefoną parsisiųsdami aplikaciją. Išsaugokite slaptažodį, abu raktus (viešąjį ir ypač slaptąjį – jis visada prasideda raide “S”), o taip pat slaptą frazę susidedančią iš keliolikos žodžių!!!.

Susikūrę paskyrą Keybase.io, turėsite ne tik adresą susidedantį iš ilgos raidžių ir skaičių sekos, – GCEXWREWZRKSIRBT3XYPZMQ2AL7O3OQP7O7Z5WZDOZYYS3FJLT75GAQC, bet ir labiau žmogau akiai priimtiną adresą, tokį kaip r_martinonis*keybase.io

Keybase yra patogi ir tuo, kad jau turėdami joje paskyrą, galite joje lengvai susikurti papildomą adresą importuodami slaptą raktą (pavyzdžiui tą, kurį gaunate įsigydami “Auksino paketą”).