Decentralizuoto tarpusavio skolinimo be palūkanų modelis. (Projektas “Tarpusavio skolinimas be palūkanų”).

Decentralizuotą tarpusavio skolinimo be palūkanų mechanizmą sudaro šie elementai:

 1. Licencijuotų elektroninių pinigų įstaigų paslaugos;
 2. Auksinai, – tarpusavio skolinimo operacijų ir asmenų reputacijos indikatoriai;
 3. Tarpusavio paskolos numeris;
 4. Tarpusavio paskolų skelbimų lenta;
 5. Laikina tarpusavio paskolos koordinavimo grupė keybase.io platformoje.
 6. Stellar.expert analitinis įrankis (Stellar blokų grandinės naršyklė).

Licencijuotos elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos.

Rinkoje veikia daug tokio pobūdžio paslaugas teikiančių įmonių, todėl tarpusavio paskolų dalyviai gali patys pasirinkti paslaugų tiekėjus, pagal tai, kurių paslaugos jiems yra priimtiniausios. Toliau nagrinėjant tarpusavio skolinimo mechanizmą kaip pavyzdys bus naudojama viena populiariausių ir patikimiausių paslaugų tiekėjų PayPal.

Auksinai – tarpusavio skolinimo operacijų ir asmenų reputacijos indikatoriai.

Virtualius tarpusavio paskolų operacijų indikatorius ganėtinai lengvai gali susikurti bet kuris asmuo ar tarpusavio paskolų asociacija (bendruomenė), tačiau šiuo metu jau yra galimybė neatlygintainai pasinaudoti virualiu tarpusavio skolinimo indikatoriumi, – Auksinu. Tam tereikia kreiptis žemiau nurodytais adresais dėl auksinų gavimo neatlygintinai.

Dėl neatlygintino auksinų gavimo prašome kreiptis info@auksinas.lt arba r_martinonis*keybasio.lt

Tarpusavio paskolos numeris

Tarpusavio paskolos numerio generatorius naudojamas sugeneruoti unikalų tarpusavio paskolos (tuo pačiu ir laikinos tarpusavio paskolos grupės keybase.io) numerį, kuris palengvina tarpusavio paskolų dalyvių komunikaciją. Vienas iš galimų numerio generatorių yra www.random.org. siūlantis nemokamą atsitiktinio skaičiaus generavimo paslaugą True Random Number Generator. Generatoriuje nustatykite paramentrus nuo 1000000 (mln) iki 1000000000 (mlrd) ir gaukite atsitiktinį skaičių, kurį galėsite naudoti kaip unikalų tarpusavio paskolos numerį. Tą patį numerį rekomenduojama naudoti visoms su ta paskola susijusioms operacijoms (komunikuojant su visais prie tos paskolos prisidėjusiais asmenimis) dėl geresnio atsekamumo analizuojant skolinimosi eigą ir formuojant patikimo skolininko reputaciją.

Skelbimų lenta

Tarpusavio paskolų dalyviai gali naudoti pačias įvairiausias priemones skelbimams apie paskolos poreikį arba pasiūlymą. Vienas iš galimų variantų – padaryti nedidelio kiekio transakciją į sutartą Stellar paskyrą, pastabų skiltyje nurodant unikalų tarpusavio paskolos (tuo pačiu ir laikinos tarpusavio paskolos grupės keybase.io) numerį. Kiti dalyviai, pasinaudodami StelllarExper įrankiu gali matyti naujausius pranešimus apie paskolų poreikį.

Kitas informacjos apie paskolos poreikį ar pasiūlymą būdas- išsiųsti keybase.io nadotojui pakviestimą prisijungti prie laikinos pasolos grupės. Manytina, kad efektyviausia yra naudoti abu būdus kartu.

Taigi, apžvelgus tarpusavio skolinimo modelio elementus galia sudėlioti tarpusavio skolinimo veiksmų seką.

Pasiskolinti norintis asmuo:

 1. Neatlygintinai įsigija auksinų;
 2. Paviešina skelbimą padarydamas transakciją su unikaliu paskolos numeriu ir sukurdamas laikiną grupę keybase.io kaip grupės pavadinimą naudodamas tą patį unikalų numerį;
 3. Laikinojoje grupėje aprašo beprocentinės paskolos poreikį, paskolos grąžinimo sąlygas ir pateikia kitą informaciją, bylojančią apie pasiskolinti norinčio asmens, t.y. savo, reputaciją;
 4. Pakviečia į laikiną grupę kitus keybase.io paskyrų turėtojus – tarpusavio paskolų dalyvius.

Paskolinti norintis asmuo:

 1. Stebi įrašus stellar.exper apie paskolų poreikį
 2. Analizuoja paskolų prašytojų profilius ir paskolų sąlygas (paskolos dydis, terminai ir kita, išskyrus palūkanas ir administravimo mokesčius, kadangi jie netaikomi);
 3. Prisijungia prie jį sudominusios laikinos tarpusavio paskolų grupės;
 4. Suteikia paskolą atlikdamas nedidelės sumos pavedimą per Paypal ar kitą mokėjimo aplikaciją, prie pastabų nurodydamas paskolos unikalų numerį, savo Stellar paskyrą ir kitą jo požiūriu reikalingą informaciją.

Paskolą gaunantis asmuo:

Į kiekvieną suteiktą tarpusavio paskolos pavedimą atsako pervesdamas į skolintojo Stellar paskyrą analogišką paskolintai sumai auksinų sumą.

Surinkęs reikiamą sumą apie tai praneša laikinojoje paskolos grupėje, o taip pat padaro transakciją į Stellar skelbimų lentą (paskyrą) su unikaliu paskolos numeriu ir pastaba apie skolinimosi užbaigimą.

Paskolos davėjas, atgavęs skolą (gavęs skolininko PayPal pavedimą), padaro atitinkamos auksinų sumos pavedimą į skolininko Stellar paskyrą. Tokiu būdu tarpusavio paskolos be palūkanų ciklas užbaigiamas. Visas paskolos ciklas matomas ir visam laikui išlieka Stellar blokų grandinėje.