Auksinas-nauja labdaros forma.

Labdara gali būti teikiama įvairiais būdais. Kai labdara teikiama artimoje aplinkoje esantiems pažįstamiems žmonėms, labdaros būdų pasirinkimas yra labai didelis, tačiau kai labdara teikiama geografiškai nutolusiems nepažįstamiems žmonėms, tiesioginis pinigų persiuntimas į labdaros gavėjo sąskaitą yra pats patogiausias būdas tiek labdaros teikėjui, tiek ir gavėjui. Tiesa, pastaruoju atveju gali iškilti abejonių dėl galimo sukčiavimo ar kitokio piktnaudžiavimo žmonių gerumu. Atsiranda poreikis kaip nors įsitikinti paramos gavėjo sąžiningumu. Iš dalies šią problemą gali padėti vietoje veikiančios labdaringos organizacijos, kurios gali atlikti labdaros gavėjų atranką, tačiau tai neišvengiamai susiję su administraciniais kaštais. Kita problema yra pinigų trūkumas pas pačius geraširdiškus žmones. Daug žmonių linkusių teikti labdarą patys gyvena “nuo algos iki algos” ir nuolat jaučia pinigų trūkumą. Šias problemas galima spręsti dalyvaujant Auksino tinkle.  Auksinas yra nuostabus tuo, kad jis sudaro galimybę padėti kitam ne tik nesumažinant savo ribotų materialinių, resursų, bet netgi juos padidinant.  Skamba neįtikėtinai,  tačiau tai paaiškinama labai paprastai. Labdaros gavėjui prisijungus prie Auksino tinklo ir paviešinus savo paskyros adresą, jis gali sulaukti pasiūlymų atverti “pasitikėjimo linijas” įvairiems auksino vienetams.  Tie pasiūlymai gali būti pateikiami kartu su tam tikru kiekiu XLM (kurie yra lengvai iškeičiami į įprastus pinigus), arba tam tikru kiekiu įvairių asmenų ir jų grupių auksinų, kuriems labdaros gavėjas “pasitikėjimo linijas” jau yra atvėręs.  Taip pat jis gali būti pakviestas dalyvauti įvairiuose tinklo projektuose. Ne ką mažesnes galimybes gauti paramą atveria būdas, kai asmuo susikuria savo vardo auksiną ir jį platina tarp tinklo dalyvių. Žinoma, tai reikalauja tam tikrų pastangų ir žinių, tačiau išvysčius asmeninį auksiną iki tam tikro lygio, jis gali tapti vienu iš pagrindinių to asmens materialinės gerovės užsitikrinimo instrumentų.

Nevyriausybinių organizacijų dalyviams, ieškantiems naujų veiklos formų, taip pat verta pasidomėti Auksino tinklo teikiamomis galimybėmis. Pavyzdžiui, nevyriausybinė organizacija gali susikurti ir savo svetainėje skelbti jų remiamų asmenų Stellar paskyras, į kurias Stellar Lumens vienetai, auksinai, komercinių įmonių išleisti elektroninių nuolaidų kuponai ir pan. galėtų būti pervedami tiesiogiai. Tikėtina, remiamieji asmenys užmezgę ryšį su Auksino tinklu, susikurtų savo auksiną ir jį išvystytų, t.y. papildomai prie “žuvies” gautų dar ir “meškerę”. 

Kiekviena nevyriausybinė organizacija gali susikurti savo auksiną, kuris vykdytų organizacijos  dalyvių reputacijos matavimo ir motyvavimo, organizacijos reklamavimo ir kitas funkcijas.

Jei jums reikia daugiau informacijos šia tema, prašome parašyti į info@auksinas.lt. Nevyriausybinių organizacijų atstovus konsultuojame nemokamai.