Auksinas

Auksinas – decentralizuotas prekybos ir mainų tinklas, kurio dalyviai, naudodamiesi naujausiomis decentralizuotomis informacinėmis technologijomis ir fizine prekybos  infrastruktūra, prekiauja ir maino, tuo pačiu kuria didina turimų virtualių vienetų, – auksinų vertę. 

Auksinai virtualūs prekybos ir mainų skatinimo ir reputacijos vienetai. Kiekvienas tinklo dalyvis, kurio tapatybė patvirtinta, auksinų gali gauti  nemokamai, taip pat jų įsigyti iš kitų asmenų tiesiogiai, arba per valiutų  keityklą. Auksinai taip pat turi vertybinių popierių, – akcijų požymių, kadangi jų vertė iš dalies priklauso nuo prekybos ir mainų apimčių o  taip pat tinklo dalyviai gali juos naudoti rekomendacinio pobūdžio balsavimuose dėl tinklo plėtros krypčių ir kitų klausimų. Auksinai yra sukurti Bitshares blokyne ir turi daug bendrų bruožų su šia kriptovaliuta.

 

Auksinų naudotojams rekomenduojama laikytis nuostatos, kad  auksinų vertė ateityje dėl įvairių ekonominių, technologinių, politinių  ir kitokių nenumatytų priežasčių gali labai padidėti arba sumažėti (net nukristi iki nulio) ir visa auksinų naudojimo ir/ar praradimo rizika tenka pačiam auksinų naudotojui.