Auksinas – resursų sutelkimo priemonė.

Vienas iš iššūkių, kylančių užsiimant bendrakūra, yra resursų sutelkimas ir sutelktų resursų valdymas. Kadangi pagrindiniai bendrakūros procesai vyksta tarp nepriklausomų arba horizontaliai integruotų dalyvių, reikalingas mechanizmas, leidžiantis greitai sutelkti tų dalyvių resursus, skaidriai ir lanksčiai tuos sukauptus resursus valdyti ir kiek įmanoma sumažinti bendrai valdomų lėšų iššvaistymo rizikas.

Poreikis sutelkti resursus gali kilti užsiimant bet kokio pobūdžio bendrakūra, – pradedant bendrakūra sprendžiant pavienių asmenų socialines – ekonomines problemas, baigiant didelio masto verslo projektais.

Kadangi ir pati bendrakūra ir jai skirtų resursų telkimas yra sudėtingi procesai apimantys įvairius teisinius ir ekonominius aspektus, tų procesų nagrinėjimą  tikslinga pradėti nuo pačių paprasčiausių bendrakūros ir resursų telkimo bendrakūrai pavyzdžių. Tokiu pavyzdžiu galėtų būti tarpusavio paskolų teikimas.

Natūraliai gali kilti klausimas, kam išvis reikalingas Auksinas kalbant apie tarpusavio paskolas, kai yra internetinės tarpusavio  skolinimo platformos, yra bankai, pagaliau yra “greitieji kreditai”. Atsakymas į šį klausimą susideda iš kelių dalių.

Pirma. Auksinas yra netiesioginių mainų vykdymo būdas, leidžiantis išvengti brangaus skolinimosi. Jei paskola imama norint įsigyti daiktą ar paslaugą ir asmeniui, perleidusiam šį daiktą ar suteikusiam paslaugą neatsiranda prievolė mokėti mokesčius ir įregistruoti ekonominę veiklą, skolinimasis ir atsiskaitymas gali vykti tik Auksinais. Pavyzdžiui, asmuo pardavęs kelis metus naudotą asmeninį kompiuterį už Auksinus, gali juos tiesiog kaupti, arba įsigyti kitus jam reikalingus daiktus, arba išsikeisti Auksinus į kitas virtualias valiutas, pavyzdžiui Bitshares, Bitcoin. Tokiu atveju, Auksinas tampa tarsi “vidine” bendrakūros valiuta ir sudaro galimybę vykti daugiašaliams mainams net ir tuomet, kai mainų dalyviai bankinių pinigų (eurų) neturi. Tai gali pagyvinti ekonominį gyvenimą, skatinti bendruomeniškumą, mažinti socialinę atskirtį. Pažymėtina, kad kreipdamasis į kitą, bendrakūroje iki to momento nedalyvavusį  asmenį dėl paskolos suteikimo, besikreipiantis asmuo gali paprašyti paskolinti būtent Auksinų ir paaiškinti, kad jų (šiuo metu 1000 Auksinų) galima gauti vien tik už prisijungimą prie bendrakūros tinklo, t.y. nemokamai, o taip pat už naujų dalyvių (po 500 Auksinų už kiekvieną naują dalyvį) pakvietimą¹. Tariantis dėl paskolos Auksinais, šalys gali susitarti dėl paskolos grąžinimo sąlygų, t.y. susitarti ar grąžinant paskolą atsižvelgiama į Auksino vertės rinkoje pokyčius, taip pat dėl kitų sąlygų (terminai, palūkanos, laidavimas ir t.t.).

Auksinų pasiskolinęs asmuo gali juos panaudoti ne tik atsiskaitymams, tačiau ir kaip užstatą gaunant paskolą bankiniais pinigais (eurais).

Antra. Auksinų transakcijos vertė yra ypač maža, todėl skolinti gali labai daug bendrakūros dalyvių darydami mikro paskolas.

Trečia. Skolintojų bendruomenė gali stebėti kiekvieną transakciją susijusią su skolinimu ir skolos grąžinimu openledger.io arba cruyptofresh.com platformose.

Ketvirta. Skolininkas turi garantuotą pajamų šaltinį skolai grąžinti (kaip minėta, už kiekvieną surastą naują dalyvį gaunama po 500 Auksinų).

Penkta. Tarpusavio skolinimas bendrakūros būdu formuoja bendruomenę, kuri gali spręsti įvairiausiais socialines, ekonomines, gamtosaugines problemas neturėdami tradicinių finansinių išteklių (mokesčių mokėtojų sumokėtų pinigų, bankinių kreditų ir pan.). Apie tai, – kituose straipsniuose.

¹ Yra sąlygų, žr. Auksinų emisijos ir naudojimo aprašą.

42 komentarai

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.